Urządzenia dla kotka – jakie należałoby zakupić? Zabawki dla kotków

akcesoria dla kotów

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Przypuszczalnie każdy choć raz spotkał pupila, który wysuniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany sprzęt, oraz chociażby dywan. Mówimy wówczas często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród oczywistych czynności, jaką musi wykonywać każdy duży kot. Natomiast nie chodzi tu bynajmniej o ostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy kotek ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza swoje terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze zakomunikowania, że to jego obszar. Gdy kot wcale nie interesuje się drapaniem, stanowi to dla nas znak, iż coś go nęka Drapak dla kota położony w domu umożliwi ochronić przed zepsuciem nasze meble.
https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html zobacz najlepsze zabawki dla kotów

Drapaki dla kotka umożliwiają naszym kotom komfort, są wielce niezbędne szczególnie pupilom będącym nieustannie w domu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Pupil prostuje mięśnie, a na wyjątkowo rozbudowanych drapakach ma okazję do wysoce trudnych zabaw. Prawidłowo jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, aby zachować przed zadrapaniem meble albo kanapę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Najczęściej pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są właściciele, więc ofiarą może paść wersalka w salonie. Pupile lubią również oznaczać własne terytorium nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne obce stworzenie, na przykład nieznajomego pupila.

Najlepiej jest położyć drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najpopularniejsze, ustawione w nieodpowiednim miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów wybrać?
W sprzedaży są dostępne różnorodne typy drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na uszkodzenia a może służyć kotu jak miękkie miejsce do drzemki. Jest więc to najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, postawionego na płytce pionowo albo skośnie, oplecionego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, gdy są szczególnie rozbudowane, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na ziemi albo być przytwierdzony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości kota. Najczęściej drapaki dla kotów są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, oraz ponadto drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest bardzo bogata, mają one najbogatsze kształty, posiadają różne funkcje i akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym smakiem oraz upodobaniami kotów. Jak kot lubi dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest aktywny i dodatkowo kocha skakać, na pewno uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie