Szelki dla psiaka – najaktualniejsze informacje

legowisko dla psa yorka

Sportowe szelki dla pieska

Z psem potrafimy ćwiczyć wielorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie potrzebuje to wówczas być od razu zawodowy wysiłek, biegać czy jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego potrzebne będą wyjątkowe, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psa posiadają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus krajowy producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla psiaka zrobione są tak, aby umożliwić psu komfort podczas treningu.
Do mniej ciężkich sportów wolno stosować szelek dla czworonoga zaprzęgowych, jednak mądrze jest stosować wyjątkowe szelki dedykowane do latania z psiakiem albo jazdy na rowerze.
kup legowisko dla psa tutaj

Firma Non-stop Dog Waer wytwarza prócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania oryginalnych sportów biegowych. Są to szelki świetnie dostosowane do sylwetki czworonoga, zapewniają ochronę szyi i także pleców. Nie poruszają się w czasie biegu i dodatkowo nie przynoszą zadrapań. Szelki dla czworonoga Line mogą być przydatne i na co dzień, szczególnie do wyczerpujących spacerów. Są to szelki nadające się doskonale do dogtrekkingu.
Nieznane sportowe szelki dla pieska to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi więc to zestawienie tradycyjnych szelek typu guard oraz uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa również odpowiednio sprawdzają się w dogtrekkingu, natomiast można trenować w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można szczególnie dobrze dopasować do kształtów czworonoga, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozmieszczają linearnie siłę, z jaką pies szarpie, pozwalając mu na przyjemną i także efektywną pracę i lekkość manewrów. Szelki dla psa Speed są komfortowe oraz wygodne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, jest do przypinania czworonoga na spacer, pozostałe do przyczepiania w momencie biegu, jazdy na rowerze czy dalekiej wyprawy.

Firma Sali tworzy także specyficzne szelki dla psiaka „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Dedykowane są dla piesków, które zbyt silnie nie ciągną i dodatkowo wspaniale postępują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla pieska sportowe to również Front Range firmy RUFFWEAR. Są to też wielofunkcyjne szelki, wolno montować je psiakowi na regularne spacery, oraz też stosować przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są lekkie w regulacji i komfortowe, ich zaletą jest także natychmiastowe i także bezproblemowe zakładanie i dodatkowo ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, oraz kieszonkę na identyfikator.
Gdy zamierzamy uprawiać sport z psem potrzebujemy zakupić dla niego optymalne, bezpieczne i także dobrane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.