Którą wybrać obrożę dla własnego czworonoga?

dobra obroża dla psa

Obroża dla czworonoga

Obroża dla psa staje się podstawowym fragmentem w przebiegu układania, rozwijania i także codziennej zabawy z psem, czasem również opieki. Winna być zatem dobrana do psa i do treningu.

Dobór dobrej obroży dla psiaka

Psy o cięższej i także dłuższej sierści, jak też pieski nader ruchliwe, lub niecierpliwe mogą wymagać obroży rodzaju kolczatka. Czworonogi delikatne i dodatkowo krótkowłose, delikatniejsze oraz miłe, starczy iż otrzymają dobrą skórzaną, albo plecioną obrożę. Na pewno nie planujemy aby obroża w jakiś sposób urządzała psiakowi uciążliwość lub cierpienie.
Powinna szybko się ubierać, mieć opcję regulacji i także łatwo dać się zdjąć, jak tego chcemy. Aczkolwiek, na co dzień, gdy spacerujemy, obroża dla psa potrzebuje być solidna. Nie może się raptem rozpiąć, gdy akurat trzymamy psiaka krótko, bowiem niedaleko przechodzi duży sąsiad kiler, czy pęknąć, kiedy psiak się szarpnie znienacka ujrzawszy np kota. Obroża nie może jeszcze dać się zdjąć przez samego psa.
Jeżeli krążymy w nocy po lesie i istnieje szansa, iż nasz pies się gdzieś zagubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator dźwiękowy upraszczający namierzenie pozycji swego psa.
Czasami przyplącze się do naszego pupila dolegliwość w postaci pchły. Są obroże odpychające te szkodniki i w razie konieczności, potrafimy się w taką przeciwpchłową obrożę dla pieska zaopatrzyć. Jeżeli idzie o walory estetyczne obroży, też należałoby również na nie zwrócić uwagę i dodatkowo posiadać dodatkową radość z koloru, czy wzoru, jakim będzie ona ozdobiona.
obroża dla psa przeciw kleszczom zobacz

Telefon do właściciela

Na obroży potrafimy dać dane przydatne do zlokalizowania czworonoga, w razie jeśliby uciekł, lub się zgubił. Telefon do właściciela, imię psa i także może ukochana karma mogą zachować naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do mocowania na nich karabinku od smyczy, doskonale, gdy nie będą zbyt duże, aby zapobiec przyczepianie się na nich trawy, bądź gałęzi, kiedy wyjdziemy na spacer w miejsce porośnięte bujną roślinnością.

Omega, nie alfa

Pies jest zwierzęciem stadnym i także chce znać własne położenie w stadzie. Nasz pies rozumie, kto jest guru jego stada. Za tą osobą chodzi i jej się słucha. Bezsprzecznie my chcemy, żeby pies znał dokładnie własne położenie w swym prywatnym stadzie i ażeby to było miejsce ostatnie – inaczej omega. Szczególnie dokuczliwe jest przebywanie z pieskiem, który zabiera miejsce alfa i także króluje w naszym lokalu. Taka sprawa może być nie jedynie nieprzyjemna, lecz i nierzadko niebezpieczna nie tylko dla czworonoga, lecz także dla wszystkich. Pies o statusie przywódcy stada będzie sobie przyzwalał na odchodzenie od nas w każdym momencie i kierunku, na ujadanie na następne czworonogi, bądź ludzi, wskakiwanie na ludzi, ciągnięcie i ciągnięcie smyczy i sporo tym pokrewnych zachowań. Notabene – własny piesek wcale nie marzy o byciu alfa, gdy taka okoliczność ma miejsce, to wówczas właśnie dlatego, że sami ludzie nie posiadają pozy spokojnego i także pewnego siebie wodza.

Nastrój oraz dyscyplina

Jak więc zapewnić sobie oraz zwierzęciu codzienny komfort. Tu oczywiście znaczną rolę odegra obroża dla psiaka. Poprzez smycz i obrożę potrafimy dawać pieskowi żądania i całą gamę komunikatów. Przede wszystkim zaś posyłać mu naszą dobrą opiekę i także gwarancję guru stada. Czując spokój właściciela, pies również jest spokojny, szybko się go układa oraz trenuje. Warto więc zabierać psiaka regularnie na spacer i cieszyć się wzajemną lekcją. Smycz, obroża i dodatkowo lekka dyscyplina, to wówczas istotne tematy codziennych zabaw z pieskiem.