Dlaczego kuweta dla kotów jest tak znacząca

kup transporter dla swojego kota

Kuweta dla kotów

Kotki to zwierzęta głównie domowe, które wyjątkowo idą na zewnątrz. Dla porównania psiaki wyprowadza się na spacery regularnie, więc posiadają opcję swobodnego wybiegania się, zaś też załatwienia własnych potrzeb fizjologicznych. Domowe koty niestety takiej okazji nie mają, więc każdy odpowiedzialny właściciel powinien zapewnić im komfort oraz wygodne akcesoria. Do wielu produktów, które potrzebne są dla pupila, należą między innymi miski, zabawki, legowisko plus oczywiście kuweta. Owa ostatnia jest niezbędna dla utrzymania higieny w mieszkaniu bądź domu, oraz też, żeby zagwarantować mruczkowi właściwy komfort. W mnogości karm danych dla kota znajduje się również dużo kuwet. Są rozmaitego rodzaju, wielkości i także wyglądu, jak również głębokość. Nic niezwykłego zatem, iż właściciele kota ogromnie często mają dylemat z doborem stosownej kuwety dla własnego kota.
sprawdź ofertę na transporter dla kota w sklepie zoologicznym

Jaka winna być dobra kuweta?

W zależności od sklepu i zawartości jego asortymentu możemy natrafić kuwety, które będą kwadratowe, jajowate, prostokątne, zaś jeszcze trójkątne. Zresztą kupując kuweta dla kotów, potrafimy natrafić na różnorodne wzory – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami czy bez. Wyjątkowo łatwo pogubić się w ilości oraz wzorach, zatem przed doborem kuwety należałoby zobaczyć materiały informacyjne. Słuszna toaleta na kota winna wyróżniać się odpowiednią głębokością, a przede wszystkim szerokością. Dla kotków ma to wówczas wielkie znaczenie ze względu na to, że z natury są to wówczas wielce higieniczne zwierzęta, które potrzebują mieć zapewnione optymalne warunki do powszechnej higieny. Wbrew pozorom typ kuwety również ma znaczenie. Przede wszystkim pragniemy wziąć pod uwagę wiek kotka i jego możliwości. By również sobie zapewnić luksus, musimy przemyśleć, gdzie w mieszkaniu czy domu położymy kocią kuwetę. Takie przeanalizowania wspomogą w doborze korzystnego modelu.

Najczęstsze błędy przy doborze kuwet

Do jednych z najliczniejszych grzechów przy wyborze kociej kuwety jest niedostosowanie do wielkości. Którykolwiek kotek podczas załatwienia swoich codziennych potrzeb fizjologicznych pragnie stanowiska. Z powodu za małej kuwety zwierzak może prawdopodobnie odczuwać dyskomfort, co w efekcie może prowadzić do załatwiania swoich potrzeb poza ustalonym polem. Drugim z najcharakterystyczniejszych grzechów przy doborze kuwety stanowi jej postać. Niestety nie każdy pupil potrafi i także uwielbia korzystać a z kuwety z drzwiczkami czy z nakryciem. Aby zapobiec tego błędu, należy przemyśleć, czy nasz kotek uwielbia zamknięte przestrzenie i dodatkowo czy czuję się w nich wygodnie. Problemem są także drzwiczki, bowiem poniektóre kotki nie mogą ich obsługiwać. Zwłaszcza wówczas obchodzą własną toaletę, zaś sprawy higieniczne zostawiają na naszych dywanach bądź chodniczkach łazienkowych. Niby typ kuwety nie stanowi istotniejszego znaczenia, dla pupila liczy się ilość miejsca oraz głębokość. Układ z powodzeniem możemy wyszukać pod własne sprawy oraz miejsce. Dodatkowym błędem posiadaczy kotów przy organizowaniu przestrzeni higieny stanowi dobór adekwatnego żwirku. Winien on spełniać pragnienia kotów, nie powodować uszkodzenia łapek, i przede wszystkim absorbować zapach i także wilgoć. Wybór żwirku to jednakże motyw na osobny artykuł.

Co jest jeszcze ważne przy kociej kuwety?

Każdy gospodarz kota winien pamiętać, iż występuje powszechna zasada dotycząca kociej toalety. Kuwety w mieszkaniu powinno być tyle ile kotów i jeszcze jedna sztuka. To zatem pupil bezapelacyjnie decyduje, gdzie będzie załatwiał własne potrzeby fizjologiczne, zatem powinniśmy dać mu szansę wyboru, i w razie potrzeby zmiany środowiska. I dodatkowo ostatnią szczególnie istotną rzeczą stanowi regularne sprzątanie i także mycie kociej kuwety. Pupil, który nie będzie miał udzielonych tych obowiązkowych warunków do bycia w mieszkaniu, z całą gwarancją będzie odkładał nieczystości za kuwetą. W ekstremalnych przypadkach stwierdzi swoje rozczarowanie przez załatwianie spraw fizjologicznych na pościeli, dywanach lub w butach.