Czym się wskazywać przy wyborze żwirku dla kota?

żwirek silikonowy dla kota

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to zatem niezbędne zaopatrzenie kuwety. Są odmienne rodzaje żwirków dla kota. Którykolwiek z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i także krytej. Żwirek dla kotka posiada taki negatyw, że nie wolno do końca powstrzymać jego rozpraszaniu niedaleko kuwety tudzież przenoszeniu po pomieszczeniu przez kota.
żwirki silikonowe w najlepszych cenach w internecie https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Lekko jest do kuwety wsypać po prostu zwykły piasek. Lecz na rynku są widoczne wielorakie żwirki dla kotów, o wiele praktyczniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają zwyczajny piach. Są zdrowe dla kotów, które notorycznie wyruszają na pole i także lubią kopać w ziemi. Takie koty muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Ale taki żwirek dla kota znacznie niespodziewanie zaczyna nieestetycznie pachnieć, gdyż nie ma szansy odłączenia żwirku zabrudzonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma postać niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tym żwirek mniej roznosi się po domu.

Wszak owy większy i także grubszy jest niewiele korzystny. Gdy kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryłka, jaką można sprawnie usunąć z kuwety bez potrzeby zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe bądź zapachowe. Wybór zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, odpowiednie żwirki dla kotka bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można usuwać nieczystości na bieżąco, i wszystek żwirek zmieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kota jest niezwykle wydajny.

Jak go stosujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym polu, żeby woda z moczu łatwiej wyparowała. Nadzwyczaj renomowane żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy też drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do toalety. Taki żwirek doskonale neutralizuje zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą jest to zatem, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków roznosi się po domu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Absorbery zapachu oraz neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne pochłaniacze smrodu i dodatkowo neutralizatory, jakie wolno dawać w drobnej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż mają dodatkowo zalety sterylizujące.